Верховний суд вважає карантинні обмеження, введені Кабміном, такими, що суперечать Конституції

Верховний суд вважає карантинні обмеження, введені Кабміном, такими, що суперечать Конституції

Висловлюючи загальну підтримку дій щодо запобігання поширення захворюваності, Пленум Верховного суду, проте, в своєму зверненні до Конституційного суду України від 29.05.2020г. наполягає на невідповідність Конституції деяких положень Постанови Кабінету міністрів № 392 від 20 травня і Закону про держбюджет на 2020 р.

Пленум ВСУ вважає

Пленум ВСУ вважає, що здійснення протиепідемічних заходів, пов’язаних з так званої «самоізоляції», прямо обмежує гарантоване Конституцією право громадян на свободу пересування.

Так само, положеннями, що суперечать Конституції, Пленум вважає обмеження роботи авіаперевізників і закриття КПП на державному кордоні. Позиція ВСУ грунтується на тому конституційний принцип, що свобода виїзду громадян за межі України може бути обмежена виключно Законом України, але ніяк не актами Уряду.

Пленум ВСУ наполягає на суперечить принципам рівності перед законом положень Постанови КМУ, розпорядчих режим «самоізоляції» особам старше 60-ти, а так само дозволу на здійснення господарської діяльності однієї групи суб’єктів підприємницької діяльності, при заборону на здійснення такої для інших груп підприємців.

ВСУ підкреслює, щозаборона на проведення мирних зібрань можливий виключно за рішенням суду в інтересах національної безпеки, але ніяк не постановою КМУ.

На думку Пленуму, тимчасове обмеження на безспірне списання коштів місцевих та державного бюджету так само суперечить Конституції, оскільки веде до невиконання судових рішень.

Пленум ВС просить КСУ невідкладно відкрити провадження за цим поданням, і розглянути його протягом місяця.

Слід зауважити, що Пленум ВС виклав позицію, якої дотримувалися і місцеві суди, виносячи постанови щодо притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину. Нагадаємо, що раніше фахівцями Юридичного агентства «АКТИВ»
проводився аналіз судової практики розгляду даної категорії справ.

© Юридичне агентство «АКТИВ», 2020.

Схожі статті

Ми готові допомогти Вам!

Зв'яжіться з нами поштою info@aktiv-alb.com, за номером телефону +38 098-123-43-24 або заповнивши форму:

Зворотній зв'язок
Замовити
дзвінок