Як зареєструвати право власності на об’єкт незавершеного будівництва.

Як зареєструвати право власності на об’єкт незавершеного будівництва.

Мін’юст роз’яснив правила реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва.

Відповідно до ст.1 Закону «Про іпотеку» об’єкт незавершеного будівництва -це об’єкт не введений в експлуатацію, відповідно до законодавства, але на який було видано дозвіл на будівництво, а так само понесені витрати на його спорудження.

До завершення будівництва (створення нерухомого майна) особа, що зводять об’єкт, вважається власником будматеріалів, обладнання, яке було використано в процесі цього будівництва. Така особа має право скласти договір, щодо об’єкта незавершеного будівництва, після проведення державної реєстрації права власності на нього, відповідно до законодавства.

Закон «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» передбачає, що право власності на об’єкт незавершеного будівництва підлягає державній реєстрації.

Документи, необхідні для державної реєстрації:

  • документ, що підтверджує речове право на земельну ділянку, що знаходиться під цим об’єктом, в разі, якщо право власності на земельну ділянку не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
  • документ, що надає право на виконання будівельних робіт, виданий відповідно до чинного законодавства. У разі, якщо реєстрація такого документи здійснювалася в Єдиному реєстрі документів, що надають право на виконання підготовчих і будівельних робіт, то він не подається. Держреєстратор, в цьому випадку, в режимі реального часу отримує відомості з Єдиного реєстру документів та перевіряє відсутність суперечностей між заявленими правами та відомостями, внесеними до реєстру.
  • документ, що описує об’єкт незавершеного будівництва (технічний паспорт, з визначенням відсотка готовності).
  • рішення суду, яке набрало законної сили, якщо право власності на об’єкт незавершеного будівництва придбано таким чином.
  • якщо право власності на об’єкт незавершеного будівництва набувається на підставі договору, то державна реєстрація права власності здійснюється на підставі цього договору.

При цьому, ст. 31-2 Закону встановлюється, що державна реєстрація прав у результаті здійснення нотаріальної дії, наслідком якого є набуття, зміну або припинення речових прав, їх обмежень одночасно із здійсненням такого нотаріальної дії, крім випадків нотаріального посвідчення угоди, правові наслідки якої пов’язуються з настанням певних обставин .

Адміністративний збір за державну реєстрацію права власності становить 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (210 грн., За станом на 2020 рік).

 

© Юридичне агентство «АКТИВ», 2020.

Схожі статті

Ми готові допомогти Вам!

Зв'яжіться з нами поштою info@aktiv-alb.com, за номером телефону +38 098-123-43-24 або заповнивши форму:

Зворотній зв'язок
Замовити
дзвінок