Реструктуризація заборгованості за комунальні послуги

Реструктуризація заборгованості за комунальні послуги

Катастрофічні суми заборгованості населення за спожиті комунальні послуги є одним з тих непростих питань, які потребують вирішення у сфері ЖКП. Адже він безпосередньо впливає на можливість функціонування підприємств галузі, надання ними якісних життєво необхідних послуг.

Новий законопроект

05.06.2020 у Верховній Раді України народними депутатами був зареєстрований проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг», який викликав великий інтерес у спільноти.

Метою внесення цього законопроекту є вирішення проблеми погашення заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги, врегулювати взаємовідносини між споживачами і виконавцями житлово-комунальних послуг, а також стабілізувати фінансовий стан підприємств галузі за рахунок зменшення їх дебіторської заборгованості.

Борги створюють нерівні умови для учасників ринку житлово-комунальних послуг і підвищують соціальну напруженість в суспільстві, зокрема між споживачами, благородно і своєчасно оплачують послуги і тими, які нехтують своїм обов’язком по оплаті.

Обов’язкова реструктуризація

Законопроектом передбачається обов’язкова реструктуризація заборгованості споживачів за житлово-комунальні послуги, яка склалася станом на 1 жовтня 2020 року, в розмірі, визначеному Кабміном за видами ЖКП, шляхом розстрочення її сплати на строк до 60 місяців, в залежності від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації.

При цьому, заборгованість не повинна перевищувати 25% доходів для субсідіантов і 20% – для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги. На споживачів, які уклали договір про реструктуризацію заборгованості, поширюється діючий порядок нарахування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для оплати поточних платежів.

Також вводяться певні тимчасові обмеження щодо боржників по оплаті за житлово-комунальні послуги. Зокрема, за рішенням суду може бути обмежено право виїзду за межі України, управління транспортними засобами, користування зброєю, полювання.

У разі не укладення договору на реструктуризацію і несплати поточних платежів, заборгованість, що утворилася станом на 01.10.2020, стягується за рішенням суду. Заходи, які можуть бути застосовані до боржника, визначаються Законом України «Про виконавче провадження».

Схожі статті

Ми готові допомогти Вам!

Зв'яжіться з нами поштою info@aktiv-alb.com, за номером телефону +38 098-123-43-24 або заповнивши форму:

Зворотній зв'язок
Замовити
дзвінок