Банкрутство фізичних осіб

Банкрутство фізичних осіб

Закон, що вступив в законну силу в жовтні 2019 року Кодекс процедур банкрутства узаконив давно очікувану як кредиторами, так і боржниками, практику банкрутства фізичних осіб. Ухвалення даного законодавчого акту, що дозволяє врегулювати взаємовідносини між фізичними особами та їх кредиторами і перенести їх в область застосування процедури банкрутства, напрошувалося давно. Новий кодекс дозволяє вийти з правового глухого кута кредитору, оскільки дозволяє не тільки домогтися максимального погашення заборгованості, але і позбутися від безнадійної її частини, яка в значній мірі погіршує фінансові показники.

Впровадження практики банкрутства

Не менш корисно впровадження практики банкрутства фізичних осіб і боржникам, заборгованість яких перед кредиторами продовжувала нависати над ними дамокловим мечем, навіть в тому випадку, коли всі можливості для її погашення були сумлінно боржником вичерпані. Так, реалізація заставного майна, інших активів боржника, могла не призвести до повного погашення заборгованості перед кредитором, а значить правові наслідки наявності цієї заборгованості зберігалися нескінченно довго. Боржник перебував під постійною загрозою відновлення процедури стягнення, що вкрай негативно впливало на відновлення його платоспроможності. Погашення заборгованості через процедуру банкрутства дозволяє знайти вихід із цього замкнутого кола, і безсумнівно буде корисно для сумлінного боржника.

Особливості нового Кодексу

Що стосується негативних моментів нового Кодексу, є ймовірність, що слабкі місця (а вони мають місце бути) цього нормативно-правового акта можуть бути використані для ухилення від повного погашення заборгованості, особливо при наявності у боржника активів, що не відносяться до заставного майна. Тим більше актуальне це питання на початковому етапі формування судової практики банкрутства фізичних осіб. Проте, Книгу четверту нового Кодексу, яка регулює банкрутство фізичних осіб, незважаючи на деякі юридичні прогалини, а так же перекіс в сторону інтересів кредиторів, можна однозначно розцінювати як крок вперед в області законотворчості, що стосується відновлення платоспроможності.

© Юридичне агентство «АКТИВ», 2020.

Схожі статті

Ми готові допомогти Вам!

Зв'яжіться з нами поштою info@aktiv-alb.com, за номером телефону +38 098-123-43-24 або заповнивши форму:

Зворотній зв'язок
Замовити
дзвінок