Ликвидация предприятий
Ліквідація підприємств
Ліквідація підприємств є активним інструментом ведення сучасної підприємницької діяльності. За час свого існування підприємство може накопичити багаж кредиторських заборгованостей, проблем у податковому та бухгалтерському обліку, часто не сумісних з його подальшим існуванням.
Якщо в результаті господарської діяльності виникла необхідність терміново ліквідувати юридичну особу, і при цьому не мати проблем з оформленням документів, органами податкової служби, державним бюрократичним апаратом, ми рекомендуємо звернутися в наше Агентство. Ми пропонуємо своїм Клієнтам найоптимальніші, швидкі і законні варіанти ліквідації підприємств на всій території України. Залежно від існуючої ситуації, побажань Клієнтів, фахівці Агентства підберуть найбільш прийнятний спосіб ліквідації Вашого підприємства.
Існує кілька способів ліквідації підприємств:
Альтернативна ліквідація (зміна директора і власника, викуп корпоративних прав)
Альтернативна ліквідація (експрес-ліквідація, викуп)
являє собою найбільш швидкий і досить бюджетний спосіб розлучитися з підприємством, і накопиченими за час його роботи проблемами. Фактично, в даному випадку, мова йде про заміну посадових осіб підприємства. Як правило, заміні підлягає і юридична адреса. Сутність цієї послуги полягає в розриві відносин попереднього керівника і власників з підприємством. Після проведення змін в державному реєстрі, контролюючі органи повинні звертатися з усіх питань, що стосуються діяльності підприємства, до нового керівника. До таких питань належать: документальні перевірки, виїмки документів, запити про надання документів та інші. З моменту зміни керівника особою, відповідальною за діяльність підприємства, стає новий директор.
У деяких випадках, новим власником підприємства може стати резидент іншої держави, що додатково гарантує безпеку попередніх посадових осіб.
Фахівці нашого Агентства здійснять повний супровід процедури альтернативної ліквідації, яка дозволить Клієнту вийти з положення, що склалося з мінімальними втратами часу і коштів.
Більше про альтернативну ліквідації читайте в нашому блозі.
Банкрутство
Застосування цього інструменту особливо актуально в разі наявності серйозної заборгованості підприємства перед контрагентами або бюджетом, а так же, в разі необхідності виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб.
Кодекс процедур банкрутства передбачає обов’язок власників підприємства звернутися в місячний строк до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов’язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності) . Кодексом передбачено проходження боржником наступних стадій процедури банкрутства:
- Розпорядження майном
- Санації
- Ліквідаційної процедури
У разі, якщо метою процедури банкрутства є ліквідація юридичної особи, ключовою стадією є ліквідаційна процедура.
Слід зазначити, що призначений судом Ліквідатор представляє інтереси підприємства у всіляких інстанціях будучи його керівником з моменту свого призначення. У разі призначення Ліквідатором арбітражного керуючого нашого Агентства, Клієнт звільняється від необхідності спілкування з податковими органами, іншими контролюючими структурами. Ці функції покладаються на Ліквідатора (арбітражного керуючого). З урахуванням досвідченості наших арбітражних керуючих, а так само юридичної та адвокатської підтримки нашого Агентства, контакти з контролюючими організаціями закінчуються, як правило, досить успішно для ліквідованих підприємств і наших Клієнтів.
Закінчення ліквідаційної процедури тягне за собою такі юридичні наслідки:
- кредиторська заборгованість підприємства, що ліквідується, не погашена через недостатність майна боржника, вважається погашеною, про що виноситься відповідна ухвала суду.
- виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру.
Так само, можлива комбінація даного методу з так званої альтернативної ліквідацією. Перед початком процедури банкрутства можливо провести зміну директора та власників підприємства. Таким чином, ініціювати порушення справи про банкрутство будуть вже нові посадові особи боржника.
Ліквідація за рішенням власника
Обов’язковою умовою ліквідації за рішенням власника, є відсутність на підприємстві кредиторської заборгованості, проходження перевірок податкової інспекції та всіх позабюджетних фондів. З огляду на те, що в зв’язку з «планової» системою проведення перевірок, практично відсутня можливість вийти з них без серйозних донарахувань та штрафних санкцій, особливо в зв’язку з тим, що фірма перевіряється востаннє. У такій ситуації податкова інспекція не знімає підприємство з обліку до погашення заборгованості з донарахувань і штрафів, або до скасування податкових рішень в результаті оскарження. У зв’язку з цим, процес ліквідації може затягтися на дуже тривалий термін, а то і зовсім закінчитися нічим.